Projektowanie i tworzenie stron internetowych

Studio H projektuje strony internetowe  
od 1999 roku


Przez ten czas zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie potrzebne do tego, aby zaprojektowana i stworzona przez nas strona internetowa była skuteczną reklamą twojej firmy. Dzięki niej będziesz postrzegany jako jeden z wiodących przedstawicieli twojej branży, a taka pozycja daje odpowiednie możliwości ...

Posiadanie strony internetowej jest wymogiem naszych czasów. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to stwierdzenie znaczy dzisiaj więcej niż kilka lat temu.

Trudno wyobrazić sobie firmę czy instytucję, która nie posiada strony internetowej dzięki której zyskuje możliwość kontaktu z potencjalnymi klientami. Tak samo trudno wyobrazić sobie aktywnego działacza, dziennikarza czy publicystę nie posiadającego bloga, który jest dla niego narzędziem kontaktu z odbiorcami czy stałymi czytelnikami.

Czym jest strona internetowa ?

Strona internetowa, blog, portal, wortal itp. są specjalnie napisanymi programami, które pozwalają komunikować się z grupą odbiorców zamieszczonych na nich treści. Różne nazewnictwa używane są często ze względu na przeznaczenie strony, jednak bez względu na nazwę storna www jest prostszym lub bardziej skomplikowanym programem, który dzięki kombinacji kodu komputerowego, treści oraz obrazu przekazuje jej odbiorcom przekaz czy też informacje przygotowaną przez właściciela strony.

Obecnie najczęściej przygotowywane strony dzielą się na 3 podstawowe rodzaje mechanizmów tj. strona internetowa, serwis tematyczny (najczęściej informacyjne) oraz blog.

Blog jest odmianą strony internetowej, najczęściej zawierający chronologicznie ułożone wpisy poświęcone jednej dziedzinie lub kilku, ściśle ze sobą powiązanych. Zadaniem bloga jest gromadzenie odbiorców interesujących się określoną tematyką lub osób powiązanych ze sobą wspólnymi zainteresowaniami.

Najbardziej popularną obecnie formą zamieszczania treści w internecie jest strona internetowa. Strona internetowa w swojej podstawowej formie pozwala właścicielowi na ogromną swobodę dotyczącą  prezentowania informacji. Podstawową zaletą strony internetowej  – w odróżnieniu od innych form prezentacji oferty w internecie - jest całkowity brak ograniczeń dotyczących sposobu prezentacji oferty, układu graficznego, jej składu, objętości itp.

Niemal cała działalność gospodarcza, aktywność społeczna, sportowa
i kulturalna, a także rządowa korzysta z tej formy komunikacji ze społeczeństwem, klientami, odbiorcami

Umówienie wizyty do specjalisty medycznego, porównanie jakości produktów przed ich zakupem, znalezienie specjalisty w celu wykonania określonej usługi, wyszukanie informacji kulturalnej, zakup biletu do kina, metra, autobusu itp. – wszystko obecnie odbywa się za pośrednictwem stron internetowych.

Doczekaliśmy sytuacji, w której nie trzeba przekonywać do tego, że strona internetowa jest potrzebna naszym klientom. Nasi klienci już to wiedzą.

Bardzo często nie wiedzą jednak tego, że strona internetowa daje im równe szanse – strona internetowa firmy bardzo bogatej, dużej o rozmiarach międzynarodowych może wyglądać i działać dokładnie tak samo, jak strona małej, jednoosobowej firmy prowadzonej zza biurka małego biura czy nawet blatu kuchennego. Wielu naszych klientów właśnie tak zaczynało.

W internecie wszyscy mają równe szanse. Wykorzystaj to!

To, jak postrzegają cię twoi klienci nie będzie zależało już od tego, jakim jeździsz samochodem i czy twoje biuro mieści się na najwyższym piętrze prestiżowego budynku w mieście. Teraz nie ma to znaczenia.

Klienci odwiedzający twoją stronę ocenią jej zawartość, przeczytają ofertę i skontaktują się z tobą, jeżeli twoja oferta i strona wyda im się interesująca i wzbudzi ich zaufanie. W internecie ważne jest to, co oferujesz lub sprzedajesz oraz jak prezentujesz swoją ofertę na stronie www.

Bazując na swoim doświadczeniu oraz umiejętnościach 
od 1999 roku Studio H z Gdyni projektuje strony stwarzające przewagę konkurencyjną

Wszystkie strony projektowane przez  naszą firmę z Gdyni, posiadają indywidualnie przygotowywaną i zaprojektowaną szatę graficzną, uwzględniającą prezentowaną przez klienta ofertę. Układ graficzny strony, metoda prezentacji oferty i treści odpowiadają potrzebom klienta, często dyktowanym indywidualnym standardom internetowym, specyficznym dla określonej branży lub asortymentu produktowego – takiej swobody nie dają standardowe szablony internetowe. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie!

Poza podstawowymi informacjami takimi jak opis działalności firmy, kontakt, referencje itp. strona internetowa pozwala na zamieszczenie dodatkowych informacji, które mogą w sposób znaczący ułatwić komunikację serwisową, marketingową lub informacyjną pomiędzy klientem a przedsiębiorcą lub właścicielem serwisu a jego odbiorcami.

Na stronach internetowych bardzo często zamieszcza się różnego rodzaju regulaminy, sposoby postępowania, dokumentacje techniczne, certyfikaty, informacje o oddziałach, punktach obsługi klienta, mapach oraz inną dokumentację, dzięki której właściciel strony promuje swoje produkty oraz ułatwia swoim klientom dotarcie do poszukiwanych informacji.

Dobrze przygotowana strona www pozwala na promowanie zamieszczonych na niej treści, ułatwia kontakt z klientem a przede wszystkim jest „oknem przedsiębiorstwa” na świat, pozwalającym potencjalnym klientom uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania 24 godziny na dobę.

Twoja oferta jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych
nawet wtedy, kiedy ty śpisz.

Oferty zamieszczonej na stronie www nie ograniczają ramy czasowe czy terytorialne. Od wielu lat zajmujemy się procesjonalnym projektowaniem stron internetowych dla naszych klientów z Gdyni, ale także całej Polski, a nawet świata! Oferta naszych klientów dostępna jest 24 godziny na dobę, każdego dnia w roku na całym świecie, dzięki czemu informacje na stronie dotrą do każdego, kto ich poszukuje, bez względu na to gdzie obecnie się znajduje.

Skąd to wiemy? Z dwóch źródeł: od naszych klientów, z których wielu obecnie działa w środowisku międzynarodowym, chociaż wcześniej tego nie zakładało oraz z tzw. autopsji: posiadamy klientów z całego świata, którzy zgłaszają się do nas wyłącznie po pierwszym kontakcie z naszą stroną internetową. Dzięki niej stworzyliśmy nie tylko strony dla klientów z całej Polski czy Europy, ale również z USA, Kanady, Nowej Zelandii, Japonii czy Dubaju.

Nasi klienci już wiedzą,
że warto posiadać dobrą stronę internetową.

Zastanawiasz się, czy stać Cię na to, aby posiadać dobrą stronę internetową? Łatwiej zapytać, czy stać cię na to, aby takiej strony nie posiadać?

Napisz do nas, albo odwiedź nasze biuro w Gdyni, a dołożymy wszelkich starań, aby twoja strona sprostała nie tylko wymaganiom twoim, ale przede wszystkim wymaganiom konkurencyjności oraz oczekiwaniom twoich klientów.

Dobrze przygotowana strona www bardzo często decyduje o wyborze określonej oferty.

Wygodny CMS (system zarządzania treścią serwisu)
pozwala na samodzielną zmianę treści na stronie www.

Wszystkie przygotowywane obecnie przez Studio H Strony internetowe posiadają system CMS (Content Management System) czyli mechanizm, będący częścią strony www, pozwalający po zalogowaniu na samodzielne i bezpłatne zmienianie treści na stronie.

W zależności od potrzeby i oczekiwań klientów system taki pozwala zarządzać treścią i grafiką serwisu, poprzez zaawansowane katalogi produktów czy rozbudowane formularze wyceny oferty.

System CMS jest każdorazowo dostosowany do oczekiwań klienta, jednak w 95% realizacji pozwala on między innymi na:

 • dodawanie i usuwanie dowolnej ilości podstron jako pozycji w menu głównym strony www,
 • dodawanie i usuwanie dowolnej ilości podstron jako pozycji w pod-menu w przypadku menu rozwijanego (po najechaniu na jeden klawisz rozwijają się dodatkowe podstrony, co bardzo ułatwia wyszukiwanie odwiedzającym serwis interesujących ich materiałów),
 • zakładanie i usuwanie DOWOLNEJ ILOŚCI dodatkowych stron w serwisie - mogą to być treści, strony tematyczne, galerie, strony z cennikami, plikami do pobrania itp.
 • zmianę treści serwisu oraz jego zawartości graficznej (zdjęcia, animację, pliki wideo, pliki PDF, pliki do pobrania),
 • tworzenie zaawansowanych galerii zdjęć, galerii graficznych i albumów,
 • wstawianie plików do pobrania, załączników do plików itp,
 • tworzenie dowolnych "powiązań" (linków) pomiędzy poszczególnymi elementami serwisu, po-zwalającymi na szybkie wyszukiwanie oraz poruszanie się po treści serwisu,
 • tworzenie automatycznych systemów nowości i aktualności (w zależności od funkcjonalności strony),
 • automatyczne MAPY serwisu ułatwiające poruszanie się po stronach oraz nawigację, jednocze-śnie będących słowami kluczowymi dla klientów i wyszukiwarek internetowych,
 • system szybkiego przeszukiwania treści serwisu w poszukiwaniu interesujących lub poszukiwa-nych treści,
 • inne zaawansowane funkcje edytorskie, pozwalające dowolnie zarządzać, zmieniać i rozbudo-wywać stronę www nawet (jeżeli jest taka potrzeba) do wielkości dużego serwisu informacyjnego.

Strona internetowa, 
a jej przyszłe pozycje w wyszukiwarce www...

Firmy projektujące strony internetowe nie muszą obecnie skupiać swojej uwagi na podstawowej funkcjonalności systemu zarządzania treścią strony internetowej (CMS), który jeszcze kilka lat temu miał wpływ na koszt strony www. Ze względu na to, że używane mechanizmy są bardzo nowoczesne i funkcjonalne, a zarazem bardzo podobne do siebie, klientom często wydaje się, że wybór mechanizmu oraz wykonawcy strony www przestał mieć znaczenie … nic bardziej mylnego.

Obecnie tym, co różnicuje koszt stworzenia strony internetowej jest to, jakie będą jej przyszłe pozycje w wyszukiwarkach internetowych. To mechanizm strony oraz sposób jego przygotowania często decyduje o tym, że z tysięcy ofert firm konkurencyjnych, które posiadają swoją stronę w internecie, potencjalny klient wybierze właśnie naszą ofertę, a nie ofertę konkurencji.

Myślisz, że przypadkowo trafiłeś na naszą stronę internetową
i czytasz te informacje?

Staraliśmy się tak przygotować naszą stronę i w taki sposób zamieścić na niej ofertę, aby wyszukiwarka internetowa taka jak Google dla odpowiednich słów kluczowych pokazała w wynikach wyszukiwania link do naszej strony.

Jeżeli tu jesteś, oznacza to, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę.

W odpowiedni sposób przygotowaliśmy szatę graficzną i „skroiliśmy” szablon strony tak, aby był unikalny, indywidualny i niepowtarzalny.

Naszą ofertę przedstawiliśmy i umieściliśmy w stronie w taki sposób, aby wyszukiwarki odnalazły zamieszczone w nich słowa kluczowe i zaindeksowały je jako najważniejsze.

Poprzez przygotowanie tzw. przyjaznych linków, co zawdzięczamy firmom pozycjonującym, które z nami współpracują, przygotowaliśmy mechanizm strony tak, abyś mógł odnaleźć naszą ofertę wśród tysięcy innych, dostępnych w wyszukiwarkach i na stronach konkurencji.

Tak, taką pracę możemy wykonać
również dla ciebie !

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem dobrze wyglądającej i funkcjonalnej strony internetowej, to skontaktuj się z nami...
Zobacz nasze portfolio i dowiedz się więcej o nas

Zapraszamy także do wizyty w naszym biurze w Gdyni, gdzie możemy porozmawiać o ofercie naszej firmy.